Sabina Jarzmik - ZnanyLekarz.pl

Jak przygotować się do wizyty u seksuologa?

Pierwsza wizyta to zazwyczaj początek cyklu spotkań. Specjalista seksuolog  zacznie od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Następnie może zostać postawiona diagnoza oraz plan leczenia w zależności od potrzeb pacjenta.

Pamiętajmy, że wiele osób wstydzi się i nadal boi się mówić na temat swojej seksualności – jest to głębokie uwarunkowanie kulturowe. Seksuolog jest tego świadomy, dlatego dokłada wszelkich starań, aby wizyta w gabinecie była komfortowa na najwyższym poziomie

Podczas wizyty seksuolog może nas zapytać o:

  • co skłoniło do przyjścia do seksuologa? (powód wizyty)
  • historia medycznych dolegliwości oraz Historia chorób w rodzinie
  • zażywane leki oraz substancje psychoaktywne
  • aktualna satysfakcja ze sfery seksualnej
  • dzieciństwo i ewentualne relacje z partnerem
  • dotychczasowe doświadczenie seksualne
  • przekonania

Atmosfera podczas wizyty umożliwia swobodną rozmowę, seksuolog nie ocenia naszego postępowania, jaki i również naszych poglądów.

Dzięki spotkaniu z seksuologiem jest większa szansa na poradzenie sobie z błędnymi przekonaniami na temat seksualności człowieka, niewiedzą i brakiem świadomość swoich dolegliwości, brakiem akceptacji przez partnera/partnerkę lub środowiska zewnętrznego.

Takie spotkanie ze specjalistą to możliwość konstruktywnego rozwiązania swoich problemów, które mogą być przyczyną zakłócenia harmonii oraz relacji w związkach partnerskich, które powinny być oparte na miłości i zaufaniu.  

Podsumowując zdaniem specjalisty seksuologa jest zapewnienie najwyższego poziomu zdrowia seksualnego, dobrego samopoczucia oraz wprowadzenie harmonii w życiu codziennym swojego pacjenta, aby znowu mógł poczuć pełną satysfakcję z życia intymnego.

Sprawdż artykuły według kategorii

Potrzebujesz wsparcia?

Ostatnie Artykuły

SEKSUOLOGIA

Kiedy potrzebujemy wizyty u seksuologa?

Seksuologia jako nauka Seksuologia to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy zajmująca się sferą seksualną człowieka. Zajmuje się takimi obszarami jak zaburzenia czynność płciowych, rozwój płciowy człowieka, dysfunkcje

Czytaj więcej »
PSYCHOLOGIA

Kiedy udać się do psychologa?

Zainteresowanie tematem zdrowia psychicznego staje się coraz bardziej powszechne. W mediach, popkulturze, a nawet wśród niektórych pracodawców można zauważyć coraz częstsze zwracanie uwagi na ten,

Czytaj więcej »